Movie Gate - atrakcje Wrocław

Movie Gate - atrakcje Wrocław

MovieGate to jedna z rodzinnych atrakcji Wrocławia, polecana nie tylko przez nas, ale przez licznych blogerów, zdobywająca wysokie miejsca w rozmaitych rankingach. Czym właściwie jest MovieGate? Nazwa sugeruje coś, związanego z filmem. Jednak w rzeczywistości to o wiele więcej…

Chcecie zajrzeć do podziemi wrocławskiego Rynku, wejść do prawdziwego, wojennego, świetnie zachowanego schronu i zanurzyć się w historii, przeplatanej zabawą? To właśnie MovieGate - miejsce, które spodoba się wszystkim fanom kina z powodu znajdujących się tam rekwizytów z planów największych światowych produkcji. W środku, 6 metrów pod ziemią, na powierzchni 536 metrów kwadratowych znajduje się aż 50 pomieszczeń, z których część wypełniona jest kolekcją unikatowych rekwizytów, kostiumów i elementów scenografii pochodzących z produkcji największych światowych planów filmów takich jak Harry Potter, Gwiezdne Wojny, Gladiator czy X-Men. To właśnie od tego pochodzi nazwa atrakcji - bowiem film gra tu pierwsze skrzypce. Pamiętajcie jednak, że ekspozycja z rekwizytami ciągle się zmienia - niektóre rekwizyty znikają, bo można je nawet kupić, a inne wędrują do innych muzeów na całym świecie. Dlatego MovieGate można odwiedzać wiele razy i mieć pewność, że za każdym z nich zobaczyć można tu coś nowego!

Ale rekwizyty to tylko jedna część wystawy. Druga dotyczy II Wojny Światowej - znajdziemy tam prawdziwe fluorescencyjne napisy na ścianach. Część wystawy to scenki z życia codziennego w wojennym schronie - z bliska można przyjrzeć się na przykład broni czy elementom umudurowania żołnierzy. Każdy fan historii będzie zachwycony. Trzecia część wystawy MovieGate poświęcona jest iluzji. różnorodne zwierciadła, które dostarczą dużo śmiechu. Znajduje się tu np. studnia bez dna, albo miejsce, gdzie można latać, mimo, że tak naprawdę wcale się tego nie robi… To miejsce, w której nauka przeplata się z magią. A może to tylko magia? A może jednak tylko nauka?

Dodatkowo przez cały rok w MovieGate dla grup zorganizowanych odbywają się Pokazy Szalonego Naukowca pełne eksperymentów chemicznych, podczas których wszyscy ciekawscy odkryją m.in. jak wyczarować własną chmurę i suchy deszcz, czym jest ciekły azot i co to właściwie jest temperatura, czy jak smakują azotowe chrupki. Nastawcie się na wszechobecny dym, wybuchy i mnóstwo dobrej zabawy, niezależnie od wieku! Sala laboratoryjna pomieści nawet kilkadziesiąt osób, dlatego spokojnie - zmieści się tu nawet duża grupa młodych naukowców. Czy właśnie podsunęliśmy gotowy pomysł na urodziny dla Waszego dziecka? Być może!

Jeśli więc szukacie we Wrocławiu miejsca, w którym nie tylko czeka na Was rozrywka, ale także spora dawka wiedzy - historycznej, fizycznej, chemicznej i filmowej, chodźcie do MovieGate! Z pewnością nie znajdziecie drugiego takiego miejsca, które łączyłoby wszystkie te dziedziny - warto więc połączyć trzy wycieczki w jedną. Podobno to miejsce, które szczególnie chętnie odwiedzają dzieci, ale… niejeden dorosły potwierdzi, że w MovieGate bawił się równie dobrze jak dzieci!

To co, widzimy się w podziemiach Wrocławia?

Gdzie nas znajdziesz?

Podziemia Placu Solnego 10a

50-061 Wrocław

Tel: 662 911 003

Szukasz inspiracji? Poznaj nasze propozycje