Wycieczki

Złoty Stok - dlaczego warto odwiedzić?

Złoty Stok - dlaczego warto odwiedzić?

Położony 87 km od Wrocławia Złoty Stok to prawdziwa skarbnica atrakcji. Miasteczko, choć niewielkie, oferuje cały wachlarz aktywności i możliwości spędzania wolnego czasu zarówno w gronie przyjaciół jak i z dziećmi na pokładzie. Jakie atrakcje czekają na turystów przybywających do Złotego Stoku?

Polanica-Zdrój atrakcje

Polanica-Zdrój idealna na wycieczkę

Polanica-Zdrój to malownicze uzdrowisko na Ziemi Kłodzkiej, położone około 100 km od Wrocławia. To miejsce, gdzie w zaciszu Parku Zdrojowego znajdziesz spokój, aktywnie spędzisz czas, przemierzając górskie ścieżki pieszo lub rowerem i zrelaksujesz się w kompleksach leczniczo-rehabilitacyjnych.

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Leżące na Ziemi Kłodzkiej Ząbkowice Śląskie, 68 km od Wrocławia, nazywane są miastem Frankensteina. Niewątpliwym symbolem Ząbkowic jest Krzywa Wieża. Na ząbkowickim Rynku z pewnością zachwyci nas niesamowity budynek ząbkowickiego Ratusza.

ZOO Łączna

ZOO Łączna

Lubicie lemury i inne zwierzaki? To mamy miejsce, które na pewno Wam się spodoba! To alternatywa wrocławskiego ZOO, do którego w sezonie letnim prawie na pewno będzie trzeba było stać w długiej, wielominutowej kolejce do wejścia.

Berga - spływy pontonowe Doliną Bobru

Berga - spływy pontonowe Doliną Bobru

Wrocław niestety z roku na rok bardziej zalewany jest betonem, rosną wśród nas betonowe lasy, dlatego coraz częściej uciekamy na weekendy i urlopy w miejsca, gdzie króluje zieleń, świeże powietrze i natura. Jednym z takich miejsc jest Nielestno w Dolinie Bobru.

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba jako umowna stolica Karkonoszy oprócz górskich szlaków ma do zaoferowania również wizyty czysto edukacyjne. Do Szklarskiej Poręby z Wrocławia wygodnie dojedziesz bezpośrednim pociągiem Kolei Dolnośląskich - po około 2,5 godz. będziesz już na miejscu.

Leśna Huta w Szklarskiej-Porębie

Leśna Huta w Szklarskiej-Porębie

Zastanawialiście się kiedyś skąd wzięła się nazwa - Szklarska Poręba? Czy ma ona coś wspólnego ze szkłem? A może po prostu wybieracie się w Karkonosze, ale szukacie dodatkowych atrakcji, poza górskimi szlakami? Nasza propozycja to Leśna Huta - rarytas dla miłośników klimatów historii Karkonoszy.

Dzikie SPA w Duszniki-Zdrój

Dzikie SPA w Duszniki-Zdrój

110 km od Wrocławia w Dusznikach-Zdroju (do których łatwo dostaniecie się także pociągiem), a właściwie na przedmieściach miasta, na skraju uroczego lasku stworzone zostało miejsce niezwykłe.

Ebike Sudety Sudecka Rowerownia

Ebike Sudety Sudecka Rowerownia

Teraz kilka słów o Sokołowsku, oddalonym od Wrocławia jedynie 86 km. Właściwie o GreenEbike - Sudeckiej Rowerowni, czyli miejscu, gdzie można cieszyć się górami niezależnie od kondycji.

Dom nad Wodospadem w Międzygórzu

Dom nad Wodospadem w Międzygórzu

Zwykły weekend może być niewystarczający, ale długi weekend to w sam raz pretekst do tego, żeby odwiedzić również gminę Bystrzyca Kłodzka, a właściwie zrobić spacer po Międzygórzu - tyrolskiej wiosce prosto jak z obrazka! To 127 km od Wrocławia, które pokonacie samochodem w 2 godziny.

Muzeum Ziemi i Strażnica Walońska JUNA

Muzeum Ziemi i Strażnica Walońska JUNA

Walońscy poszukiwacze już dawno wiedzieli, że teren Karkonoszy bogaty jest w mineralne skarby. To właśnie te, z terenu Dolnego Śląska, ale i te z innych części Polski i świata minerały są dumą Muzeum Ziemi Juna w Szklarskiej Porębie.

Karkonoskie Tajemnice - wycieczki z Wrocławia

Karkonoskie Tajemnice - wycieczki z Wrocławia

Wszyscy wiemy, że Karkonosze to miejsce wspaniałych legend i kraina mistycznego Ducha Gór. Dlatego zapraszamy Was do poznania Krakonoskich Tajemnic… Legenda głosi, że w 2011 roku podczas wykopaliks na budowie robotnicy odkryli niesamowite znalezisko.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa

Krośnicka Kolej Wąskotorowa - atrakcje poza Wrocławiem

Krośnice to niewielka, ale urocza miejscowość położona 50 km na północ od Wrocławia. Z powodu tak małej odległości Krośnice stały się świetnym miejscem weekendowego odpoczynku Wrocławian.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej - Wrocław na weekend

Zabierzemy Was teraz kilkadziesiąt lat w przeszłość, do najstarszego węzła kolejowego na terenie Dolnego Śląska. To jedna z naszych propozycji na weekendowy wyjazd z Wrocławia, tylko 59 km od centrum miasta, czyli jakieś 40 minut drogi autem.

Nowa Ruda atrakcje turystyczne

Odwiedź Nową Rudę - 87 km od Wrocławia

Nowa Ruda to wyjątkowe miasto położone na terenie Dolnego Śląska. Jest to jedna z naszych propozycji na jednodniowy wyjazd z Wrocławia. Przed wybraniem się na wycieczkę warto poznać kilka istotnych szczegółów dotyczących miasta. Nową Rudę charakteryzuje tarasowy układ miasta, liczne mosty, wiadukty oraz urozmaicona rzeźba terenu.

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, najstarsza i najdłużej działająca instytucja kultury w mieście, to jedyny obiekt tej klasy na muzealnej mapie Polski.

Gigantei - wycieczki poza Wrocław

Z wizytą w GIGANTEI - u Ducha Gór Karkonosza

Gdzie Wrocław wyjeżdża na weekend? W Karkonosze oczywiście! A jeśli już jesteśmy przy Karkonoszach, to oprócz przemierzania górskich szlaków, w okolicy czekają również inne atrakcje.

Łowisko "Złoty Pstrąg" w Boguszynie

Łowisko "Złoty Pstrąg" w Boguszynie

W malowniczo położonym Boguszynie Dolnym, rzutem kamieniem od Kłodzka i 90 km od Wrocławia jest takie miejsce, które słynie z dobrych ryb, ale odwiedzają je nie tylko wędkarze. “Złoty Pstrąg” to łowisko i karczma rybna, w której oprócz tego, że dobrze zjecie, czekają też inne atrakcje. Jakie? Poczytajcie!
Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Przygoda w Kopalni Złota

Dzień dobrej zabawy w Kopalni Złota

Sławna Kopalnia Złota znajduje się 87 km od Wrocławia, pokonanie tej trasy zajmuje ok. 1,5h - jest więc to jeden z najciekawszych kierunków do podróżowania, szczególnie polecany rodzicom z dziećmi. Zwiedzając Kopalnię Złota, poznacie tajemnice, które ukryte są głęboko pod ziemią. Podczas zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej poznacie hisotrię kopalni i przeżyjecie wiele niesamowitych wrażeń! Prócz tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem, będziecie mieć również możliwość wzięcia udziału w podziemnym spływie łodzią.

Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim Ski-raft

Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim Ski-raft

Spływy Przełomem Bardzkim to niezwykle atrakcyjna forma aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym lub grupie przyjaciół. Jeden ponton może zabrać do sześciu osób, warto zatem udać się na miejsce „mocną” ekipą.

Twierdza Srebrna Góra

Przeżyj przygodę w Twierdzy Srebrna Góra

 Twierdza Srebrna Góra to ciekawy kierunek na wycieczkę z Wrocławia. Ta nietuzinkowa atrakcja turystyczna znajduje się zaledwie 80 km od miasta, podróż trwa nieco ponad godzinę. To idealny kierunek dla każdej grupy wiekowej: młodzieży, rodzin z dziećmi, a także seniorów.

Mała Japonia - ogród japoński Siruwia

Mała Japonia w sercu Karkonoszy

Odkryj Małą Japonię w sercu Karkonoszy

Mała Japonia to miejsce, które znajduje się nieopodal Karpacza, w miejscowości Przesieka. Jest to miejsce, w którym znajdziecie masę niesamowitych atrakcji związanych z krajem kwitnącej wiśni. Mała Japonia to przede wszystkim najwyżej położony ogród japoński w Polsce, który położony jest na wysokości 600 m n.p.m. Zobaczycie tu imponującą kolekcję różaneczników - ponad 300 krzewów w różnych odmianach. Cały ogród skomponowany został w zgodzie z zasadami feng shiu. Doskonały w swej prostocie - połączenie Karkonoszy z orientalnymi roślinami Wschodu.

Muzeum Sentymentów w Kowarach

Muzeum Sentymentów - niezwykła atrakcja Karkonoszy

Jest takie miejsce w górach, nazywane dolnośląskim centrum miłych wspomnień z minionych lat. Tutaj przeszłość dopiero zaczynabyć historią, ale już zasługuje na to, by przypominaćo niej starszym pokoleniom ,a młodszych uczyć, że „kiedyś to było…” Przekraczając próg automatycznie zaczynasz czuć oddech PRL-u na swoich plecach.

Energylandia

Energylandia - największy park rozrywki w Polsce

W poszukiwaniu ciekawych miejsc i atrakcji na rodzinną wycieczkę, spieszymy z pomocą. Najlepszym miejscem na ogranizację wycieczki jest oczywiści Energylandia w Zatorze.

Szukasz inspiracji? Poznaj nasze propozycje