Skąd biorą się fale? Jak to możliwe, że woda płonie? Jak działa drukarka wodna? Na te i na inne pytania związane z wodą odpowiedź znajdziemy w Hydropolis, unikatowym centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Zgromadzone tu technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.
Co zobaczycie w Hydropolis?
Każdy słyszał, nie każdy był - Hydropolis to jedyne tego typu interaktywne muzeum - centrum wiedzy o wodzie w Polsce. Za sprawą multimedialnych technologii możemy obejrzeć i dotknąć wodę w różnych postaciach. W Hydropolis zaobserwujemy jak działa najdłuższa w Europie drukarka wodna, staniemy w samym środku sceny polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1500 tuńczyków, wejdziemy do legendarnego batyskafu Trieste, będziemy podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby Dawida, odkryjemy Wrocław z lotu ptaka za sprawą najnowocześniejszej makiety w Polsce, a także sprawdzimy zasady działania najważniejszych starożytnych wynalazków wodnych. Wszystko to okraszone filmami, artykułami, instalacjami multimedialnymi i interaktywnymi planszami edukacyjnymi. W Hydropolis jest aż 7 stref tematycznych:
Planeta Wody
Tutaj na ogromnym, 65-metrowym ekranie 360 stopni wyświetli się historia powstania wody na Ziemi. 8-minutowy film przybliży nam skąd tyle wody wzięło się we wszechświecie. To jednak tylko jedna z dwóch dużych atrakcji tej strefy. Drugą jest wyświetlana na środku sali olbrzymia kula ziemska, na której podziwiać można pływy wodne. To właśnie ona!
Strefa Głębiny
To strefa dla tych, co nie boją się nawet najbardziej przerażających stworzeń wodnych żyjących w ciemnościach, na dnie oceanów. Oprócz podziwiania głębinowych zwierząt można tu odbyć podróż do najgłębszego miejsca na ziemi, wsiadając do legendarnego batyskafu “Trieste”. Kto chętny na podwodną podróż?
Strefa Ocean Życia
Poznacie ją po wiszącym pod sufitem ogromnym rekinie z ławicą tuńczyków. W tej strefie wejdziecie też do stacji badawczej rafy koralowej, ale głównym tematem, jaki można tu zgłębić jest ewolucja życia, które swój początek wzięło w wodzie jakieś 3,3 miliarda lat temu. Ocean Życia to też ekosystemy raf koralowych i różnorodność życia w wodzie, od mikroorganizmów po duże ssaki morskie. Gotowi na rybie natarcie?
Strefa Człowiek i Woda
Jedna z bardziej lubianych stref za sprawą stojącej tu unikalnej rzeźby 3D, “Dawida” Michała Anioła. To ona przypomina nam, że w około 60% składamy się z wody, więc informacje, jakie czekają nas tutaj dotyczyć będą relacji człowieka z wodą. Dawid coś o tym wie, więc nieustannie zaprasza do Hydropolis!
Strefa Historia Inżynierii Wodnej
To tu dotknąć możemy replik starożytnych wynalazków wodnych, zobaczyć modele największych statków i obejrzeć multimedialną makietę Nilu, która przybliży rolę wody w rozwoju każdej cywilizacji. Jeśli marzycie o małej podróży w czasie i interesuje Was jak wyglądała śruba Archimedesa, zegar czy koło wodne, to zapraszamy do Hydropolis!
Strefa Miasto i Woda
Tutaj dowiemy się ile litrów wody dziennie zużywa mieszkaniec Wrocławia, a ile mieszkaniec Dubaju, jak wyglądał Wrocław podczas powodzi tysiąclecia, jak produkuje się wodę i na czym polega oczyszczanie ścieków. Wizyta w tej strefie to porządna lekcja dla wszystkich Wrocławian.
Strefa Stany Wody
To jedna z najbardziej spektakularnych stref za sprawą stojącego tu symulatora zamieci śnieżnej i ognia z pary wodnej. Tu poznamy niezwykłość wody wędrując od informacji o jej obiegu w przyrodzie po informacje o rodzajach chmur. Jeśli chcecie się nauczyć prognozować pogodę, to wizyta w Hydropolis jest obowiązkowa!
Strefa Relaksu
Na zmęczonych ogromem wrażeń czekają leżaki oraz klimatyczna przestrzeń do relaksacji. Jedna ze ścian pokryta jest tam “mchem”, a wokół rozbrzmiewa dźwięk wody. Taki klimat pozwala odprężyć się i poczuć jak w deszczowych lasach amazońskich! Wszystkich zmęczonych zapraszamy do Hydropolis!
Dlaczego warto odwiedzić Hydropolis?
W Hydropolis nie ma mowy o nudzie - to wielka frajda nie tylko dla dzieci, ale i ich rodziców. Szukajcie miejsca w kalendarzu i wpadajcie do najciekawszego podziemnego obiektu we Wrocławiu!
Kontakt
-
Gdzie nas odwiedzisz?
- ul. Na Grobli 17, 50-421 Wrocław
-
Godziny otwarcia:
- pn-pt 9:00-18:00
- ostatnie wejście o 17:00
- weekend 10:00-20:00
- ostatnie wejście o 19:00
-
-
Infolinia:
- tel. 71 34 09 515
- pn - pt 9:30-16:30
- weekend 10:30-18:30
-
-
Więcej informacji: