Romantyczny weekend we Wrocławiu

Romantyczny weekend we Wrocławiu - sprawdź nasze pomysły

Zastanawiasz się gdzie spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu? Wieczór tylko we dwoje? Walentynki? Oto kilka naszych pomysłów na romantyczne spędzenie czasu we Wrocławiu. Jesteś ciekawy co przygotowaliśmy na naszej liście romantycznych miejsc we Wrocławiu? Sprawdź!

1. Wieczorne podziwianie Wrocławia z góry

Wrocław swojej szczególnej magii nabywa po zmroku. Miasto jest pięknie oświetlone, a wiadomo, że oświetlone tylko delikatnym światłem uliczki pobudzają zmysły i dodają klimatu. Pierwszą z naszych romantycznych propozycji jest podziwianie Wrocławia z góry - z wież i punktów widokowych, których mamy w mieście kilka. Z niektórych skorzystacie również wieczorem, z innych widoki podziwiać można tylko w dzień.

Punkt widokowy w Sky Towerze

Jednym z obowiązkowych wysokich punktów Wrocławia jest punkt widokowy w Sky Towerze - najwyższym budynku we Wrocławiu. Będziesz miał okazję podziwiać widoki z 49 piętra wieżowca - czyli ponad 200 metrów wysokości. Punkt widokowy w Sky Towerze jest tym samym najwyższym tego typu punktem widokowym w całym kraju! Z przeszklonego tarasu czekają na Ciebie widoki na zachodnią i północną część Wrocławia, a - przy dobrej pogodzie - nawet na dalsze okolice jak Chełmiec czy Śnieżka.

Wieża Matematyczna

Inny romantyczny, będący jednocześnie jednym z najpopularniejszych punkt, z którego będziecie mogli podziwiać miasto z góry to Wieża Matematyczna, która jest jednocześnie częścią Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieża dawniej służyła jako obserwatorium astronomiczne, dziś to po prostu niezwykły, bo zabytkowy punkt widokowy. Taras widokowy znajduje się na wysokości 42 metrów - spodziewajcie się widoków na Wyspę Słodową i Stare Miasto - najważniejsze kamienice, wieże kościołów i katedry, ratusz widać stąd jak na dłoni. Protip: swoją randkę możecie przedłużyć o zwiedzanie pozostałych części Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego - przepiękną, barokową Aulę Leopoldina czy niezwykłe i równie bogate Oratorium Marianum.

Mostek Pokutnic

Inny punkt widokowy, z którego doskonale widać część zabudowań Rynku i Starego Miasta to Mostek Pokutnic. Uwaga - na tej randce najlepiej będzie zrezygnować ze szpilek. Do pokonania jest 247 schodów, wiodących na mostek, łączący dwie wieże kościoła św. Marii Magdaleny. Nie ma tu windy, więc to jedyna opcja dotarcia na położony na wysokości 45 metrów mostek. Mostek jest otwarty do godz. 20:00 latem i 19:00 zimą, więc jeśli zaplanujecie swoją randkę na wieczór, to czeka Was widok na pięknie oświetlone miasto. A może zechcecie wybrać się tu w porze około świątecznej, w grudniu lub styczniu, gdy miasto ozdobione jest świątecznymi iluminacjami?

Wieża kościoła garnizonowego

Kolejny romantyczny punkt widokowy ten na wieży kościoła garnizonowego, czyli kościoła św. Elżbiety Węgierskiej. Tutaj również czeka Was wspinaczka po schodach, bo innej opcji nie ma, ale może to i dobrze - to może być pierwsza próba charakterów. Czy będziecie narzekać? Jak zniesiecie trudy wspinaczki? I wreszcie - czy razem lepiej pokonywać schody i “schody”? ;)

Wieża wrocławskiej archikatedry św. Jana Chrzciciela

Inny, dla wielu najbardziej romantyczny i najbardziej sentymentalny punkty widokowy to punkt na wieży wrocławskiej archikatedry św. Jana Chrzciciela - to ta na Ostrowie Tumskim. O tym, jak romantyczny jest Ostrów Tumski przeczytacie poniżej. Teraz skupmy się na wieży. Na górze czekać będą na Was widoki na Ostrów czy na ogrody biskupie (do których nie można wejść, więc to niepowtarzalna okazja, by móc je podziwiać, w dodatku z lotu ptaka!). Ciekawostką może być fakt, że na górę wjechać można windą! Nie jest to takie oczywiste biorąc pod uwagę lata budowy i rangę zabytku, jakim jest Katedra. Na taras można też wejść po schodach, ale uczucie wjeżdżania starą, skrzypiącą windą to może być jedna z randkowych przygód, pozostawiająca nutkę niepewności i strachu, czy aby na pewno dotrzecie szczęśliwie na górę i zdołacie z niej wrócić. ;)

2. Romantyczna kolacja we Wrocławiu

Nie jest odkryciem, że łatwiej dojść do serca przez żołądek. I o ile oczywiście możecie zaprosić swoje drugie połówki na kolację do siebie, o tyle jesteśmy pewni, że korzystacie też z ofert wrocławskich restauracji. Jedną z restauracji, która idealnie nada się na romantyczną kolację jest Restauracja Lwia Brama na Ostrowie Tumskim. Restauracja położona jest dosłownie kilka kroków od Archikatedry - a wiadomo, że Ostrów Tumski to jedna z najbardziej romantycznych miejscówek w mieście. Żeby było jeszcze bardziej romantycznie, warto udać się na spacer, przechodząc chociażby po Moście Tumskim, nazywanym częściej Mostkiem Zakochanych.

Latem możecie skorzystać z restauracyjnego ogródka i zjeść kolację ze zniewalającym widokiem na katedrę. Jeśli jednak pogoda nie sprzyja, zapraszamy kilka schodków w dół, by zanurzyć się w pysznym i pachnącym świecie Lwiej Bramy, w przyciemnionej, wyłożonej czerwoną cegłą piwniczce. Restauracja ta jest niezwykła nie tylko dzięki swojej lokalizacji, ale przede wszystkim z uwagi na serwowane tam dania. W menu znajdziecie, w zależności od sezonu, niebanalne, wyjątkowe dania, również wegetariańskie.

Tatar z sarniny, hummus z buraka na przystawkę, pieczony jeleń lub stek z argentyńskiej polędwicy wołowej na danie główne? A może kacze udo nadziewane kasztanami i fistaszkami albo pierogi z dziczyzną? W menu nie brak pozycji bezglutenowych i wegetariańskich. To co, spacer po Ostrowie, podziwianie widoków z wieży katedry, a potem kolacja? Czy na odwrót? :)

3. Wrocławskie Centrum SPA

Mamy we Wrocławiu miejsce, które pozwoli całkowicie odpocząć i zrelaksować nie tylko Wasze głowy, ale i ciała. We Wrocławskim Centrum SPA, położonym w samym centrum miasta, przy ul. Teatralnej jest do wyboru kilka opcji skomponowanych z myślą o zakochanych parach. Wspólny zabieg na twarz z maską algową i masażem twarzy i godzinny relaksacyjny masaż ciała? Wygładzający peeling ciała, a potem wspólna, aromatyczna kąpiel w wannie z hydromasażem, zakończona rozluźniającym masażem pleców? Wspólny relaksacyjny masaż pleców i gorący, rozluźniający okład fango (rodzaj leczniczego błota)? A może kurs masażu dla par, po którym sami będziecie mogli sprawiać sobie przyjemność, masując siebie nawzajem? Do wyboru jest kilka opcji i każda z nich wydaje się być świetnym pomysłem na randkę!

4. Kilka pomysłów na romantyczny spacer

Na koniec podrzucamy Wam kilka pomysłów na romantyczny spacer - dla wielu pewnie będzie to optymalna opcja, szczególnie jeśli jest to początek znajomości i do omówienia jest całkiem dużo tematów…

Park Staromiejski - choć niewielki, to całkiem uroczy park, który często odwiedzają zakochane pary, chcące spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Na terenie parku znajduje się scena Wrocławskiego Teatru Lalek, bajkowa karuzela, fontanna i woliera z ptakami. Park (lub ogród) Staromiejski sąsiaduje bezpośrednio z Teatrem Lalek, trochę dalej z Operą i Wrocławskim Centrum SPA, o którym pisaliśmy w poprzednim punkcie oraz, kilka minut dalej, z rynkiem. Więc spacer można rozbudować, robiąc z niego małą krajoznawczą wycieczkę po sercu miasta!

Ostrów Tumski

O Ostrowie wspominaliśmy tu już kilka razy, ale nie bez powodu! To nie tylko najbardziej romantyczne, ale i najstarsze miejsce we Wrocławiu. Oprócz pięknie oświetlonej wieczorami katedry, romantycznego Mostu Tumskiego i przepływającej pod nim rzeki, ciasnych, klimatycznych uliczek, za romantyczny nastrój na Ostrowie Tumskim odpowiada też wrocławski latarnik, który w swoim charakterystycznym stroju, czarnej pelerynie i cylindrze, każdego wieczora zapala ponad 100 gazowych latarni.

Ostrów Tumski to również najstarszy we Wrocławiu kościół św. Idziego i charakterystyczna Brama Kluskowa, z którą wiąże się ciekawa legenda. Będąc na Ostrowie Tumskim warto zahaczyć o sąsiadującą z nim słynną lodziarnię Polish Lody przy placu Bema, serwującą pyszne, naturalne lody o zaskakujących smakach, zmieniających się każdego dnia. Polish Lody to już legenda - nie bez powodu w cieplejsze dni ustawiają się tam kolejki!

Kierując się od Polish Lodów w stronę Kościoła na Piasku przejdziecie też przez Mosty Młyńskie i dalej przez Most Piaskowy. Dojdziecie do bulwarów, przy których też warto zatrzymać się, obserwując rzekę, a może zechcecie pójść dalej w stronę Hali Targowej? Znajdziecie tam klimatyczną Herbaciarnię Targowa, w której można uraczyć się deserem i herbatą, sprowadzaną z różnych stron świata. Wybór jest ogromny!

Parki i ogrody Wrocławia

Za najbardziej romantyczny park we Wrocławiu uchodzi Park Południowy - i rzeczywiście, kamienne balustrady, mostki i oczko wodne z tryskającą ze środka małą fontanną tworzą niezapomniany klimat. Warto wstąpić też do największego z wrocławskich parków - Parku Szczytnickiego i położonego na jego skraju Ogrodu Japońskiego. W Parku Szczytnickim znajdziecie klimatyczny, charakterystycznie pachnący, drewniany stary kościółek.

A Ogród Japoński to głównie szereg ścieżek, otulonych mnóstwem japońskim roślin. Centralny Punkt ogrodu to staw, w którym wspólnie możecie obserwować, a nawet karmić żyjące tam ryby. Jeśli o ogrodach mowa warto wspomnieć też o Ogrodzie Botanicznym (wizytę tutaj można połączyć ze spacerem po Ostrowie Tumskim - to niedaleko!). Zieleń działa uspokajająco, ale jesteśmy przekonani, że szum wody z działających tu małych fontann, ławeczki i dróżki również podziałają na Wasze zmysły relaksująco. Przebywanie na łonie przyrody (pod warunkiem sprzyjającej pogody!) to zawsze dobry pomysł!

Pergola i Wrocławska Fontanna Multimedialna

I ostatnia propozycja na randkę we Wrocławiu, którą chcieliśmy Wam podsunąć to spacer po Pergoli i pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Cały teren Hali Stulecia jest zresztą wart zobaczenia - to w końcu jedyny wrocławski zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Porośnięta bluszczem pergola i tryskająca z dziesiątek podświetlonych różnymi kolorami dysz woda, tworząca muzyczny spektakl. A może pokaz specjalny, z wyświetlanymi na tafli wody obrazami? Spacer po Pergoli połączyć można z wizytą w Ogrodzie Japońskim i spacerem po Parku Szczytnickim. Wszystkie te atrakcje znajdują się obok siebie.

To już wszystkie propozycje na spędzenie romantycznego weekendu we Wrocławiu, które chcieliśmy Wam przedstawić. Mamy nadzieję, że planując romantyczny wieczór we Wrocławiu skorzystacie z naszych podpowiedzi. Życzymy więc udanego wieczoru tylko we dwoje!