Sky Tower Wrocław
Fot. Piotr Mitelski

Sky Tower Wrocław – punkt widokowy

Od kilku lat punkt widokowy mieszczący się u szczytu wieżowca Sky Tower jest jedną z atrakcji turystycznych Wrocławia. Dokładnie od 2014 roku, bo wtedy został otworzony.

Przyciąga turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska oraz wrocławian, którzy chętnie urządzają tam sesje zdjęciowe, pokazują swoje piękne miasto dzieciom. Będąc we Wrocławiu nie można ominąć punktu widokowego. Budowie wieżowca Sky Tower od początku towarzyszył rozgłos i duże zainteresowanie. Budowę rozpoczęto w grudniu 2007 roku, a zakończono w maju 2012 roku. To miała być inwestycja, która odmieni oblicze Wrocławia, budynek nowoczesny i postawiony z rozmachem. Gdy stanął, szybko stał się miejscem odwiedzin wrocławian i gości przyjeżdżających z różnych częsci Polski i nie tylko. Sky Tower we Wrocławiu mimo, że powstał nie tak dawno, szybko stał się nowym symbolem miasta. To najwyższy budynek biurowo-mieszkalny z centrum handlowym w Polsce. Wisienką na torcie jest punkt widokowy. Duże zaciekawienie budził i budzi nadal. Stał się niewątpliwą atrakcją turysyczną, coraz chętniej odwiedzaną, lubianą i polecaną kolejnym turystom zwiedzającym Wrocław oraz szukającym niecodziennych rozrywek i nowych wrażeń. Bo wrażeń w tym miejscu nie brakuje.


Pierwszy we Wrocławiu

Sky Tower Wrocław

Fot. Piotr Mitelski

Budynek Sky Tower to pierwszy drapacz chmur we Wrocławiu. Znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich 95. Wcześniej był tu biurowiec Poltegor, który był najwyższym budynkiem we Wrocławiu.Jest jednym z najwyższych budynków miasta. Sky Tower ma 212 metrów wysokości. Punkt widokowy znajduje się na 49. piętrze wieżowca. Dlaczego warto odwiedzić Sky Tower we Wrocławiu? Bo jest to ciekawa atrakcja turystyczna Wrocławia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Punkt widokowy we wrocławskim wiezowcu jest najwyżej położonym punktem widokowym w Polsce. Ten budynek wygrywa w dwóch kategoriach: wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra.


Popatrz na miasto z góry

sky 2
Na punkt widokowy turyści odwiedzający Sky Tower wjadą windą. Pięćdziesiąt sekund wystarczy, aby znaleźc się na 49. piętrze tego niezwykłego budynku. Najwyżej położony punkt widokowy w kraju to przeszklony taras, z którego rozciąga się panorama Wrocławia, a przy dobrej widoczności również oddalony o około 100 szczyt Śnieżka oraz szczyty Ślęża i Chełmiec. To, co zobaczymy naprawdę robi wrażenie. Z punktu widokowego można oglądać zachodnią, północną oraz częściowo wschodnią i południową część Wrocławia. Piękne widoki są o zachodzie słońca. To niesamowite wrażenie, gdy nagle po wjechaniu szybkobieżną windą na punkt widokowy, to wielkie miasto, jakim jest Wrocław, staje się takie maleńkie, jakby w zasięgu wzroku, choć nadal daleko. Na ścianach Sky Tower wiszą tablice z opisem najważniejszych budynków wrocławskich, które widoczne są za oknem. Wspaniale jest zobaczyć Wrocław z innej perspektywy. Miasto, choć piekne, nabiera nowych walorów. Wieże kościołów, mosty, rzeka Odra, znane budunki i ich efektowne dachy. Warto wybrać się na małą wycieczkę i zobaczyć miasto z góry. Za sprawą trzech kamer, przez całą dobę obserwować można także Góry Sowie, Kamienne, Wałbrzyskie, Kaczawskie, Karkonosze, Port Lotniczy oraz Stare Miasto. Relacje dostępne są na stronie internetowej Sky Tower.


Sky Tower Wrocław - na każdą porę roku


Wrocław słynie z atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc - muzeów, parków, ogrodu zoologicznego, zabytków, interesującego budownictwa, mostów, teatrów i dobrych restauracji. Do grona atrakcji turtystycznych Wrocławia dołączył punkt widokowy w wieżowcu Sky Tower i wszystko wskazuje na to, że już tak pozostanie. Coraz więcej turystów decyduje się odwiedzić to miejsce. Rocznie odwiedza je około 300 tysięcy osób. Jedną z dużych zalet tej atrakcji turystycznej jest także fakt, że jest dostępna o każdej porze roku. Do punktu widokowego możemy wybrać się w każdą pogode, nawet gdy jest zimno i nie mamy ochoty na podziwianie zabytków Wrocławia maszerując ulicami miasta. Na przestronnym tarasie moż na spędzić miło czas, podziwiając Wrocław i krajobraz z góry. Taras widokowy można śmiało polecić także wycieczom szkolnym. Tu dzieci i młodzież nie będą się nudzić, a wrażeń dostarczy na przykład rozpoznawanie znanych wrocławskich budynków widzianych z niecodziennej perspektywy.


Czas się zatrzyma?


Przed wejściem do budynku Sky Tower przy pl. Powstańców Śląskich 95 znajduje się Profil Czasu. Jest to odlew 4-metrowej rzeźby Salvadora Dali, który waży aż 1300 kg. Przedstawia zegar, który jest umieszczony na ciemnozielonym postumencie. Symbolizuje to przemijanie, upływ czasu. Wchodząc do budynku warto przyjrzeć się rzeźbie. Czy w punkcie widkowym czas się zatrzyma? Pewnie nie, ale przez kilka chwil nie będziemy o nim myśleli, podziwiając widoki z góry, jakże inne od tych oglądanych codziennie. Warto przeżyć takie doświadczenie i zachwycić się pięknem układu urbanistycznego Wrocławia, architekturą, zabytkami i panoramą pobliskich gór i ich szczytów. Z góry to zupełnie inne miasto, a to, co wokół niego prezentuje się również bardzo ciekawie.


Na mapie atrakcji turystycznych


Punkt widokowy Sky Tower jest zdecydowanie obowiązkowym punktem na mapie atrakcji turystycznych Wrocławia, których w stolicy Dolnego Sląska nie brakuje. Jest to miejsce idealne dla miłośników fantastycznych widoków takich jak zachód słońca czy oświetlone miasto nocą, które możemy podziwiać z tego miejsca. Rano, gdy słońce operuje lekko widok jest jeszcze inny. Dlatego warto wybrać się do wieżowca Sky Tower o różnych porach dnia. Zawsze będziemy zachwyceni.
Godziny otwarcia punktu widokowego
Punk widokowy można odwiedzać w następujących godzinach. Od poniedziałku do czwarteku w godz. 09:00 - 21:00 (ostatni wjazd o godzinie 20:30), w piątki i soboty - 09:00 -22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:30), w niedzielę - 10:00 - 22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:30). Od 1 marca punkcie widokowym może przebywać jednocześnie do 50 zwiedzających, a wjazdy na 49. piętro odbywają się co 30 minut. Czas zwiedzania jest nie dłuższy niż 20 minut, pozostały czas przewidziany jest na wjazd i zjazd z tarasu. Maksymalny czas przebywania na punkcie widokowym ustala indywidualnie pracownik obsługi. Zwiedzanie odbywa się z zachowaniem aktualnych norm bezpieczeństwa sanitarnego. Koniecznym warunkiem uczestnictwa jest zasłonięcie ust i nosa.


Cennik i rezerwacje - Sky Tower


Bilety można nabyć na miejscu lub na stronie: https://bilety.skytower.pl/. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi. Bilet normalny na zwiedzanie punkty widokowego Sky Tower kosztuje 18,00 zł, ulgowy - 12,00 zł, dzieci do lat 3 - mają wstęp wolny. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom powyżej 3. roku życia, młodzieży uczącej się, studentom (do 25. roku życia), emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnych i osobom, które ukończyły 65 lat (po okazaniu ważnej legitymacji lub odpowiedniego dokumentu). Przy wejściu grup zorganizowanych, na każde 15 osób w grupie - jeden opiekun może wejść nieodpłatnie. Inne wejścia nieuwzględnione w cenniku będą ustalane indywidualne. Istnieje także możliwość wynajęcia całego punktu widokowego, warunki są ustalane indywidualnie. Wstęp na taras widokowy Sky Tower mają wszyscy, niezależnie od wieku. Dzieci do 13. roku życia powinny być pod opieką dorosłych. Winda odjeżdża o godzinie wskazanej na bilecie. Ważne jest, aby się nie spóźnić, bo grozi to utratą biletu. Bilety można zakupić w kasie biletowej lub internet. Kasa biletowa znajduje się na parterze Sky Tower. Godziny otwarcia: poniedziałek - sobota: 08:45 - 20:30, niedziela 09:45 - 19:30. Ponieważ w weekndy jest duże zainteresowanie wjazdem na punkt widokowy, dobrze jest przyjechać wcześniej, zwłaszcza gdy nie ma się biletu z określoną godziną, ponieważ bilety potrafią schodzić z dużym wyprzedzeniem godzinowym. Wejściówki są do nabycia w Punkcie Sprzedaży Biletów na parterze galerii handlowej.


Jak dojechać do Sky Tower?


Sky Tower znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich 95. Tuż obok zlokalizowany jest przystanek komunikacji miejskiej Wielka. Na miejsce można dojechać: autobusami: 124, 134, A oraz tramwajami: 14, 17, 2, 20, 6, 70. Dojście do wind wywożących gości na punkt widokowy Sky Tower znajduje się od strony ul. Gwiaździstej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read More
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW FANTASTYCZNYCH WIDOKÓW.
PANORAMA WROCŁAWIA I OKOLIC NALEŻY DO WAS!

Wjazd na Punkt Widokowy odbywa się szybkobieżną windą – wejście od ul. Gwiaździstej,
oznaczone jako Punkt Widokowy.

ZAKUP BILETÓW:

Bilety indywidualne można zakupić na stronie www.bilety.skytower.pl lub w Punkcie Sprzedaży Biletów na parterze Sky Tower.

Bilety grupowe można kupić tylko i wyłącznie w Punkcie Sprzedaży Biletów na parterze Sky Tower.

REZERWACJE GRUPOWE:
Pod numerem telefonu: +48 71 738 31 00 lub e-mail rezerwacje@kasa.skytower.pl można dokonać rezerwacji grupowych (grupa min. 15 osób):

od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00
w soboty od 9:00 do 16:00
w niedziele od 10:00 do 16:00