urodziny dla dzieci we Wrocławiu

Urodziny we Wrocławiu - najlepsze pomysły na urodziny we Wrocławiu

Ze wszystkich świąt w ciągu roku najważniejsze dla wielu z nas są urodziny. Jeśli masz dzieci - świetnie! Jeśli nie masz - też cudnie! Bo oto trafiłeś w miejsce, gdzie zgromadziliśmy 10 pomysłów na urodzinową imprezę we Wrocławiu. Dla dzieci i dla dorosłych.

Są to miejsca, które posiadają specjalną ofertę i specjalne przestrzenie do organizacji urodzin lub innej imprezy okolicznościowej dla większej grupy osób. Zatem gdzie zorganizować urodziny we Wrocławiu? Sprawdźcie!

Propozycje dla dzieci:

1. JumpWorld

Jump World Wrocław atrakcje

Pierwsze skojarzenie z dziecięcymi urodzinami to po prostu szaleństwo. I tego właśnie należy spodziewać się w parku trampolin JumpWorld na wrocławskim Tarnogaju. Wyskakane urodziny to opcja idealna dla dzieci kochających ruch, którzy swoją energię chcą spożytkować na biegi, skoki i wspinanie po linie. W trakcie urodzinowej imprezy solenizant i jego goście dostają na wyłączność specjalnie udekorowaną, kolorową salkę, w której stoi stół. Stół oczywiście zastawić można dowolnymi przekąskami - to leży w kwestii rodziców.

Jump World Wrocław urodziny

Pracownicy parku zadbają z kolei nie o brzuszki, a o to, by u świętujących dzieci nie pojawiła się nuda. Animatorzy odpowiadają za kilka godzin beztroskiej zabawy - do dyspozycji będzie cały park! Czekają tu na Was: arena główna, czyli największa powierzchnia trampolin (również największa w naszym mieście), basen z gąbkami, w którym na pewno nie da się utopić, miejsce do walk gladiatorów (przegrany wpada do gąbek!), strefy basketu, siatkówki i dodgeball czy liny, po których można wspinać się jak małpka tylko po to, żeby za chwilę wpaść w gąbkową przepaść. Animatorzy dbają nie tylko o dobre humory, ale i o bezpieczeństwo gości i solenizanta.

Dodatkową opcją, by uatrakcyjnić imprezę w JumpWorld jest wizyta iluzjonisty-magika, który pokaże niewytłumaczalne sztuczki - dzieci na pewno będą zachwycone. Na solenizanta będzie również czekał prezent! Ach, i jeszcze jedno - obowiązkowy strój sportowy dla wszystkich uczestników imprezy.

2. MovieGate

movie gate atrakcje wrocław

Co powiecie na urodziny w… podziemiach Wrocławia? Czy chcielibyście, aby Wasze dziecko doświadczyło świetnej zabawy, spędzając czas właśnie pod ziemią, w niezwykłym muzeum? MovieGate, bo o nim mowa, to połączenie galerii, gromadzącej artefakty filmowe, historycznej opowieści o drugiej wojnie światowej (MovieGate znajduje się w prawdziwym wojennym schronie!) i świata iluzji i naukowych eksperymentów. To właśnie te ostatnie królują podczas urodzinowych imprez dla najmłodszych. Choć oczywiście do dyspozycji solenizanta i jego gości są również dwie wcześniej wymienione części MovieGate.

Skupmy się jednak na tych najbardziej spektakularnych, tych, które najbardziej zainteresują dzieciaki. Chodzi o pokazy Szalonego Naukowca - to show pełne pary, kolorowych wybuchów i niesamowitych zjawisk. Sala, w której odbywają się pokazy mieści kilkadziesiąt osób, więc nawet przychodząc większą grupą można być spokojnym - wszyscy się zmieszczą! Jeśli więc chcesz zorganizować urodziny w pomieszczeniu pełnym “dymu”, wśród fiolek, menzurek, kolorowych płynów i azotowych chrupek, adres to Plac Solny 10a. Po pokazie i zjedzeniu tortu na jubilata i jego gości czeka zwiedzanie reszty podziemnych pomieszczeń - zachwyceni będą przede wszystkim fani filmów - to w końcu muzeum światowego kina! Od tej części pochodzi zresztą nazwa atrakcji.

movie gate atrakcje wrocław

W gablotach oglądać można najprawdziwsze elementy kostiumów czy scenografii z planów największych produkcji na globie! Nie jesteśmy w stanie powiedzieć co dokładnie czeka na Was w tej sekcji. Ekspozycja ciągle się zmienia - więc będzie to element zaskoczenia. Wcześniej można było tu zobaczyć rekwizyty na przykład z Gwiezdnych Wojen czy Kapitana Ameryki. W trakcie imprezy urodzinowej można będzie odwiedzić też pomieszczenia poświęcone części historycznej - scenki z codziennego życia żołnierzy walczących podczas II wojny światowej, a także pomieszczenia poświęcone iluzji - pełne luster, zwierciadeł, soczewek i innych sprzętów, które odpowiadają za złudzenia optyczne. Dzięki nim można latać (choć wcale się tego nie robi!), albo zobaczyć rzeczy, które tak naprawdę nie istnieją. Urodziny w MovieGate będą więc świetnym pomysłem również dla małych naukowców.

3. Kwatera Główna

kwatera główna wrocław

Zostańmy w podziemiach. Ale przenieśmy się w nieco inną scenerię: dużo dymu, porozrzucane po ziemi przeszkody, beczki, muzyka zagrzewająca do walki. Czujecie ten klimat? To dobrze, bo zabieramy Was właśnie do Kwatery Głównej. Jeśli Wasze dzieci są fanami adrenaliny, militariów i marzą o - dosłownie - wystrzałowej imprezie urodzinowej z udziałem laserów, zaprosimy Was do na ul. Sienkiewicza, niedaleko Ogrodu Botanicznego. Jeśli uważacie, że będzie łatwo i przyjemnie to się mylicie! Każdego obowiązywać będzie wojskowa dyscyplina - pierwszym krokiem będzie szkolenie z obsługi sprzętu i zasad bezpieczeństwa, a dalszy krok to wejście do labiryntu, w którym zaczyna się właściwa zabawa.

Dzieci wyposażone w karabin i kamizelkę z czujnikami mają więc za zadanie zdobyć jak najwięcej trafień w przeciwnika i… sami uniknąć strzałów. Bez obaw - trafienia nie sprawiają bólu (jak bywa to chociażby w trakcie gry w klasycznego paintballa), a jedyne co odczuwa się podczas strzelaniny to adrenalina, chęć rywalizacji i zwycięstwa! Istnieje też możliwość rozegrania miniturnieju między uczestnikami urodzin lub wybór z szerokiej gamy różnych scenariuszy gier.

kwatera główna wrocław

Najczęściej odbywa się to z podziałem na zespoły. Cel jest jeden: zdobyć jak największą ilość punktów i nie dać się ostrzelać. Nie jest to łatwe zadanie - szczególnie, że nie da się tu oszukiwać. Kamizelki z czujnikami rejestrują każde trafienie! Wyświetlacz na broni pokazuje z kolei ilość oddanych i pozostałych strzałów. W Kwaterze Głównej znajdziecie też kantynę, w której można usiąść, zjeść swój tort lub odpocząć przy poczęstunku, a nawet pograć w piłkarzyki czy gry planszowe. Jedzenie i tort można bez problemu zorganizować we własnym zakresie. To co, gotowi na najbardziej wystrzałowe urodziny w życiu?

4. ZOO Team Wrocław

ZOO Team wrocław atrakcje

Kolejnym miejscem, które z powodzeniem może posłużyć jako przestrzeń do organizacji urodzin Twojego dziecka jest ZOO TEAM, czyli wyjątkowa wystawa egzotycznych zwierząt, które można wziąć na własne ręce. ZOO Team organizuje urodziny w stylu safari. Z tym, że… bez dalekich podróży.

Emocje z odkrywania świata i możliwości poznania egzotycznych zwierząt, a nawet wzięcia ich na ręce to coś, w czym dzieci bardzo chętnie biorą udział. Solenizant wciela się w rolę przewodnika na egzotycznym safari, a na koniec otrzymuje pamiątkowe zdjęcie. Podczas odwiedzania coraz to nowych terrariów mali odkrywcy przekonują się na własnej skórze, czy wielkie ptaszniki rzeczywiście są tak włochate jak głosi legenda albo czy boa da się pogłaskać. Na wystawie znajdziemy ponad 100 zwierząt takich jak pająki, jaszczurki, węże, żółwie, wije, legwany, gekony, skolopendry czy modliszki, które nie tylko można dotknąć, ale przede wszystkim dowiedzieć się jak hodować je w warunkach domowych.

ZOO Team wrocław atrakcje

Właśnie - to specjalna oferta dla tych, którzy zdecydują się na samodzielną hodowlę wybranego zwierzaka. Pakiet egzotyczne zwierzę + wyposażone terrarium jest specjalną ofertą na prezent. Opieka nad żywym stworzeniem może być dużą lekcją odpowiedzialności - pamiętajmy jednak o tym, że w największym stopniu obowiązek spoczywać będzie na barkach rodziców.

Dedykowanymi na prezent zwierzętami są: jaszczurki: gekony lamparcie i agamy brodate, węże: zbożowe i pytony królewskie oraz żółwie stepowe i greckie. Są to zwierzęta proste w hodowli, z którymi poradzą sobie początkujący terraryści. Są również bezpieczne dla ludzi - stąd znajdziecie je najczęściej w domach, w tym w domach z dziećmi. Pakiet urodzinowy oprócz zabawy połączonej ze zwiedzaniem wystawy zawiera poczęstunek z szampanem dla dzieci i gorącymi napojami dla rodziców. Dodatkowo można wykupić opcję fotorelacji, confetti i malowania twarzy.

5. Kopalnia Wrocław

kopalnia wrocław atrakcje

Wszystkich tych, którzy obchodzą urodziny w ciepłych miesiącach, wysyłamy do Kopalni Strefy Wakacji w Paniowicach, tuż pod Wrocławiem. To miejsce, w które szczególnie chętnie latem przyjeżdżają Wrocławianie. To świetne miejsce relaksu - na plaży wokół zbiornika wodnego możemy udać się na spacer (również z naszym czworonogiem - psy są mile widziane w specjalnej strefie przeznaczonej tylko dla nich), rozłożyć koc, rozpalić grilla czy ognisko. I zanurzyć się w naturę - znajdujemy się w końcu na obszarze chronionym Natura 2000 Doliny Widawy! W sezonie działają tu beach bary, food trucki, można rozpalić własnego grilla i skosztować serwowanych przez barmanów zimnych napoi.

kopalnia wrocław atrakcje dla dzieci

Na śmiałków czeka też flyboard, czyli latające papcie. Wymienione atrakcje to te, z których standardowo można korzystać. Jednak na grupy, w tym grupy urodzinowe, czekają dodatkowe atrakcje - gra terenowa lub escape room. W trakcie gry wcielicie się w wybraną rolę - być może przypadnie Wam rola ekipy filmowej, albo zagracie ekologów, którzy ratują świat przed smogiem? Wydarzenie poprowadzi wykwalifikowany trener, więc w zasadzie to na jego głowie będzie spoczywać cała odpowiedzialność. Wy musicie tylko przyjść i dobrze się bawić!

6. Fort Przygody

Fort Przygody atrakcje wrocław

Urodziny w Forcie Przygody nada się jako propozycja na urodziny dla dzieci, ale i dla dorosłych. Jedno jest pewnie - uczestnicy imprezy muszą chcieć poczuć adrenalinę - Fort Przygody to przede wszystkim miejsce rozgrywek paintballowych. Ci, którzy lubią mocne wrażenia i sportową rywalizację, na terenie niemal 2 hektarów mogą poczuć się jak prawdziwi snajperzy. Można tu przybyć nawet grupą 40-osobową - im więcej osób tym lepsza zabawa. Co prawda świętowanie urodzin na polu paintballowym jest dosyć nietypową formą urodzinową, ale to właśnie organizacja eventów jest specjalnością Fortu Przygody.

Fort Przygody atrakcje wrocław

W magazynach Fortu znajdą się potrzebny sprzęt, akcesoria i rekwizyty, które urozmaicą pobyt gości. Poza paintballem inną opcją jest przygoda quadowa - po krótkim szkoleniu wystarczy wsiąść na czterokołowca i poczuć wolność. Quady poruszają się w ekstremalnie trudnym terenie, jednocześnie dając pewność, że dla tych pojazdów nie ma przeszkód nie do pokonania! Jeśli w dniu urodzin pragniesz poczuć dreszczyk emocji, to Fort Przygody stoi otworem.

Fort Przygody atrakcje wrocław

Dodatkowo do dyspozycji solenizanta i jego gości będzie strefa grillowo-rekreacyjna, która zapobiegnie pojawienia się małego głodu! Pracownicy Fortu Przygody będą czuwać, by nikt się nie nudził. Na gości czeka cały szereg atrakcji: paintball, speedball, tory quadowe, rzuty palem, tor strażaka, bumper ball, gry terenowe z elementami Escaperoom-ów, gry terenowe z elementami orientacji w terenie, score-drinko-lauf, czyli impreza na orientację, w trakcie której w lesie szuka się butelek z napojami, strong men - zawody drwali, a dla dzieci strzelnica wiatrówka, strzelnica łukowa, strzelnica ASG, archery tag, quady elektryczne, pole minowe, “gladiatorzy”, ścianka wspinaczkowa, rzut granate, zamki dmuchane czy nawet fotobudka.

7. AR-Bar

Czy w urodziny chcecie przenieść się do iście magicznego świata fantasy? To miejscem idealnym dla takich jak Wy będzie AR-Bar - niezwykły bar umieszczony w podziemiach rynku. Bar przyciąga fanów gier fabularnych RPG, poszukiwaczy przygód, fanów eliksirów i pogromców potworów - przed Wami jednak najważniejsze. Odnaleźć podziemia, w których kryje się ta tajemnicza miejscówka… W AR-Barze można wynająć stolik, zaprosić zgraję swoich mugoli (to znaczy gości!) i nabyć magiczne moce, wypijając niezwykłe koktajle.

Na gości czekać będą też ciepłe przekąski i stos gier planszowych i karcianych, w które można grać przez całą noc! Całości imprezy dopełni wyjątkowa muzyka z gier i filmów - wszystko więc będzie tu czystą magią.

8. Vertigo

Kolejną nastrojową propozycją, w której możecie zorganizować swoją elegancką kolację urodzinową jest Vertigo Jazz Club & Restaurant, znajdujący się tuż obok rynku, przy ul. Oławskiej. W Vertigo prawie codziennie odbywają się jazzowe koncerty, przenoszące publiczność do poprzedniej epoki, sto lat wstecz. Jazzowa muzyka to jednak tylko jeden (choć bardzo ważny!) składnik udanego wieczoru.

Na resztę złożą się eleganckie wnętrza lokalu, pyszne i pięknie wyglądające koktajle, duży wybór alkoholi, również tych niszowych, i pyszne dania szefa kuchni. Vertigo to propozycja dla grona przyjaciół, którzy tak jak Wy, uwielbiają dobry smak i liczą na spędzenie magicznego wieczoru w murach stuletniego lokalu.

9. Impreza na statku

To teraz propozycja nieco bardziej luksusowa, na prawdziwie ważne jubileusze, na przykład 18-stki lub okrągłe urodziny. We Wrocławiu w sezonie letnim po Odrze kursują liczne statki i katamarany - na pewno nie raz je widzieliście. Istnieje możliwość wynajmu takiego statku i zorganizowania tam własnej, zamkniętej imprezy. Jednym z nich jest słynny Statek Wratislavia, który jest największą jednostką pływającą po wodach śródlądowych w naszym kraju! Lecz wcale nie musi to być od razu największy dostępny statek. W zależności od wielkości imprezy - do dyspozycji są kameralne statki na kilkanaście osób lub większe jednostki, zabierające na pokład aż 150 gości!

Każdy z nich ma stoliki, a większe mają również miejsce do tańczenia. Wybrane statki posiadają rzutniki, system nagłośnienia i ekrany. Na statkach zagościć może też DJ i specjalna oferta cateringowa, personalizowany wystrój statku, a nawet animatorzy. Pokaz taneczny, pokaz magii, pokaz barmański? Na wrocławskich statkach nie ma rzeczy niemożliwych. Ograniczeniem może być jedynie budżet.

10. Spływ pontonowy

Pozostając w tematyce wody, kolejną urodzinową propozycją i ostatnią z naszej listy będzie spływ pontonowy przez Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy. Spływ zaczyna się z Przystani Jarnołtów na prawym brzegu Bystrzycy. Wsiadając do dużych pontonów musimy nastawić się na malownicze widoki i odpoczynek w otoczeniu lasu. Cały odcinek jest spławny, nie ma konieczności przenoszenia pontonu, a spływ trwa ok. 70 minut, w zależności od tempa wiosłowania i stanu wody. Spływ kończy się w Leśnicy, a stamtąd pracownicy zabierają nas do Ratynia.

Spacer po najciekawszym fragmencie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy kończy się w tym samym miejscu, w którym zaczęliśmy spływ. Nad brzegiem Bystrzycy możliwe jest rozpalenie grilla czy urządzenie pikniku - więc to idealny plan na urodzinowe świętowanie w gronie przyjaciół. Nie musicie martwić się, czy to bezpieczne. Tak, spływy pontonowe są w pełni bezpieczne - każdy uczestnik dostaje ochronne kamizelki i nie ma możliwości, że ponton się przewróci. Jedyne, co decydować będzie o powodzeniu imprezy to pogoda - najlepiej, jeśli będzie to, rzecz jasna, ciepły, słoneczny dzień.

To już wszystkie propozycje na spędzenie urodzinowej imprezy, które chcieliśmy Wam przedstawić. Dla dzieci, dla dorosłych, w gronie przyjaciół, z rodziną - każda z opcji ma do zaproponowania coś wyjątkowego. Jesteśmy pewni, że spośród zaproponowanych przez nas 10 pomysłów na urodziny we Wrocławiu wybierzecie tę, która okaże się idealna do Waszych predyspozycji i zasobności portfela. Życzymy więc udanej imprezy!