6 pomysłów na imprezę we Wrocławiu

6 pomysłów na imprezę we Wrocławiu - urodziny, imprezy integracyjne, wieczory kawalerskie i panieńskie

Tak duże miasto jak Wrocław, które zawsze tętni życiem, wykształciło też branżę urodzinową. W końcu większość z nas mimo upływu lat nauczyła się, że urodziny to dzień świętowania.

I tak już się przyjęło, że urodziny muszą być dniem wyjątkowym, spędzonym na własnych zasadach z ludźmi, których kochamy i szanujemy. Nic więc dziwnego, że i tu mamy wiele opcji, które daje miasto jubilatom i ich gościom. Oczywiście każde z tych miejsc funkcjonuje również na codzień, więc urodziny wcale nie muszą być jedyną okazją w roku, aby podarować sobie trochę przyjemności.

Jubileusz, rocznica czy jakakolwiek inna okazja jest dobrym pretekstem, żeby dać sobie odrobinę luksusu, rozrywki, a może i adrenaliny, o której nie sposób będzie zapomnieć. Bawmy się więc we Wrocławiu - to miasto zawsze jest pełne życia!

Poniżej znajdziesz 6 pomysłów na imprezę we Wrocławiu - urodziny, imprezę integracyjną, imprezę firmową, wieczór kawalerski czy panieński. Niektóre z miejsc sprawdzą się również podczas imprez dla dzieci.

Sprawdź jakie opcje czekają na Ciebie we Wrocławiu!

1. Kwatera Główna

kwatera główna wrocław

Kwatera Główna to laserowe centrum rozrywki, które zachwyci nawet tych, którzy do tej pory nie mieli okazji powalczyć z laserową bronią na śmierć i życie (a przynajmniej na honor!). Do Kwatery Głównej najlepiej wybrać się większą grupą - jeśli liczy ona więcej niż 16 osób, uczestnicy dzieleni są na drużyny. Przyprowadziłeś swoich gości na miejsce? Fantastycznie, resztą zajmą się osoby z obsługi, które mają wieloletnie już doświadczenie w planowaniu podobnych imprez.

Jeśli chcecie spędzić niekonwencjonalne urodziny z grupą przyjaciół czy rodziną, biegając i próbując uchronić się przed strzałami wroga, unikając rozstawionych wszędzie przeszkód i przeciskając się przez wąskie korytarze, w atmosferze chłodnej, przemysłowej scenerii, to laserowa bitwa sprawdzi się tu w 200%! Najpierw oczywiście trzeba odbyć szkolenie z obsługi sprzętu, następnie założyć kamizelkę ze specjalnymi czujnikami, które pomogą rozstrzygnąć ile razy zostałeś trafiony, wziąć karabin w dłoń i ruszyć na starcie!

Do dyspozycji jest również strefa rekreacyjna i kantyna, w której po skończonej bitwie można usiąść, odpocząć i zjeść coś pysznego (można przynieść własne jedzenie i tort!). Oczywiście jeśli masz swoje własne pomysły, to realizacja ich nie powinna być problemem - wszyscy są tu po to, żeby ten dzień stał się dla Ciebie czymś wyjątkowym! Kwatera Główna sprawdzi się i w przypadku dzieci i w przypadku dorosłych.

2. MovieGate

moviegate wrocław urodziny

W podziemnych tunelach w samym sercu miasta, na Placu Solnym powstało kilka lat temu ciekawe miejsce. MovieGate, bo o nim mowa, to połączenie galerii z artefaktami filmowymi, historycznej opowieści o drugiej wojnie światowej (MovieGate znajduje się w prawdziwym wojennym schronie!) i świata iluzji i naukowych eksperymentów. To właśnie te ostatnie królują podczas urodzinowych imprez dla najmłodszych.

Chodzi o pokazy Szalonego Naukowca - show pełnego pary, kolorowych wybuchów i niesamowitych zjawisk. Sala mieści kilkadziesiąt osób, więc nawet przychodząc większą grupą można być spokojnym - wszyscy się zmieszczą! Jeśli więc chcesz zorganizować urodziny wśród fiolek, menzurek, kolorowych płynów i azotowych chrupek, adres to Plac Solny 10a.

Po pokazie i zjedzeniu tortu na jubilata i jego gości czeka zwiedzanie reszty pomieszczeń - zachwyceni będą przede wszystkim fani filmów - to w końcu muzeum światowego kina! I najprawdziwsze elementy kostiumów czy scenografii z planów największych produkcji na globie! Inne pomieszczenia to również scenki z codziennego życia żołnierzy walczących podczas II wojny światowej, a także pomieszczenia poświęcone iluzji - pełne luster, zwierciadeł, soczewek i innych sprzętów, które wyjaśnią nam, że to co widzimy, tak naprawdę nie istnieje!

3. Dwór Polski

dwor polski wrocław urodziny

Wnętrza restauracji Dwór Polski sprawdzą się w przypadku organizacji uroczystej kolacji czy obiadu - może być to impreza urodzinowa, jubileuszowa, komunia czy spotkanie firmowe. W Dworze Polskim istnieją właściwie dwie opcje: pierwsza to składająca się z trzech sal, 80-osobowa restauracja, do której przynależy też magiczny dziedziniec oświetlony tajemniczymi światełkami, umieszczony w cichym i zielonym kąciku między kamienicami.

Druga opcja to sala bankietowa - elegancka, utrzymana w biało-złotej kolorystyce, mieszcząca nawet do 100 osób. Restauracyjne menu to dania kuchni polskiej. Nie jest stałe - zmienia się w zależności od pór roku, bo bazuje na produktach sezonowych. To jedno z niewielu miejsc we Wrocławiu, gdzie serwowane są dania z kaczką i dziczyzną. Jeśli więc szukasz bardziej wyrafinowanego miejsca na swoją imprezę, a szczególnie ważna jest dla Ciebie kuchnia - Dwór Polski w samym sercu wrocławskiego Rynku sprawdzi się doskonale!

4. Impreza na statku

statek goplana wroclaw

Wrocław ma w sobie tę przewagę, że potrafił stworzyć z przepływającej przezeń Odry miejsce pełne życia. Na wodach rzeki często podziwiamy przepływające statki - ale czy wiecie, że istnieje możliwość wynajmu statku i zorganizowania tam własnej, zamkniętej imprezy?

Na statek najczęściej wybierane są wieczory panieńskie, imprezy firmowe i wesela - to okazje, które szczególnie zasługują na wyjątkową oprawę! W zależności od wielkości imprezy - do dyspozycji są kameralne statki na kilkanaście osób lub większe jednostki, zabierające na pokład aż 150 gości! Każdy z nich ma stoliki, a większe mają również miejsce do tańczenia. Na statku możesz zorganizować też konferencję czy szkolenie - wybrane statki posiadają rzutniki, system nagłośnienia i ekrany.

Na statkach zagościć może też DJ i specjalna oferta cateringowa, personalizowany wystrój statku, a nawet animatorzy. Pokaz taneczny, pokaz magii, pokaz barmański? Na wrocławskich statkach nie ma rzeczy niemożliwych.

5. Fort Przygody

fort przygody wrocław

Na pierwszy rzut oka widać, że będzie to opcja dla pragnących poczuć adrenalinę - Fort Przygody to przede wszystkim miejsce rozgrywek paintballowych. Ci, którzy lubią mocne wrażenia i sportową rywalizację, na terenie niemal 2 hektarów mogą poczuć się jak prawdziwi snajperzy. Można tu przybyć nawet grupą 40-osobową - im więcej osób tym lepsza zabawa. Co prawda świętowanie urodzin na polu paintballowym jest dosyć nietypową formą urodzinową, ale to właśnie organizacja eventów jest specjalnością Fortu Przygody.

W magazynach Fortu znajdą się potrzebny sprzęt, akcesoria i rekwizyty, które urozmaicą pobyt gości. Poza paintballem inną opcją jest przygoda quadowa - po krótkim szkoleniu wystarczy wsiąść na czterokołowca i poczuć wolność. Quady poruszają się w ekstremalnie trudnym terenie, jednocześnie dając pewność, że dla tych pojazdów nie ma przeszkód nie do pokonania! Jeśli w dniu imprezy pragniesz poczuć dreszczyk emocji, to Fort Przygody stoi otworem.

6. JumpWorld

jumpw world wrocław urodziny

Urodziny w parku trampolin JumpWorld to opcja idealna dla dzieci. Szczególnie tych aktywnych, którzy swoją energię chcą spożytkować na biegi, skoki i wspinanie po linie. Urodziny w JumpWorld są inne niż wszystkie - to kilka godzin beztroskiej zabawy i cały park trampolin do dyspozycji małych gości. Czekają tu: arena główna, czyli największa powierzchnia trampolin, basen z gąbkami, miejsce do walk gladiatorów, strefy basketu, siatkówki i dodgeball czy liny, po których można wspinać się tylko po to, żeby za chwilę wpaść w gąbkową przepaść.

Uczestnicy urodzinowej zabawy cały czas mają opiekę wykwalifikowanych animatorów, więc impreza jest całkowicie bezpieczna. Do dyspozycji jest również pokój urodzin, w którym możliwe jest przygotowanie przez rodziców poczęstunku. Dodatkowo urodziny można uatrakcyjnić wizytą iluzjonisty - magika, który pokaże niewytłumaczalne sztuczki. Na solenizanta będzie również czekał prezent! A, i jeszcze jedno - obowiązkowy strój sportowy. Chodzi przecież o to, żeby się wyszaleć!

Wrocław ma niemal nieograniczone możliwości - począwszy od imprezy na statku, przez ekstremalne opcje w Kwaterze Głównej aż po pokazy Szalonego Naukowca. Urodziny dla dzieci, a może impreza w gronie współpracowników? Mamy nadzieję, że niezależnie od opcji, Twoja impreza się uda.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Rozrywkowa Mapa Wrocławi i okolic [Lipiec 2022]

Gdzie zjeść we Wrocławiu? 12 sprawdzonych miejsc

TOP 15 atrakcji we Wrocławiu